zostań piłkarzem el-futbol zapisy
aktualności
Podsumowanie sezonu!
Podsumowanie sezonu! data dodania: 22.07.2023

Zakończony sezon w Akademii przyniósł wiele nowych zmian oraz pozytywnych emocji. Kolejny sezon to niewątpliwy rozwój stowarzyszenia.

Najważniejszym co wydarzyło się w minionym sezonie to budowa boiska na potrzeby Akademii. Dzięki przychylności Szkoły ZSTI w Elblągu robimy coś o czym marzyliśmy od początku naszej działalności. Plan zakładał otwarcie obiektu we wrześniu natomiast przy takiej inwestycji jest sporo przeszkód technicznych i musimy powielić pracę ogrodnicze przy obiekcie, aby zagęścić zasiew trawy. Stan boiska jest gotowy do ponownego zasiewu. Naszym celem jest przygotowanie bardzo dobrego obiektu, który będzie rozwijał w 100% naszych podopiecznych.

Kolejnym aspektem gdybym pochwały jest stan liczbowy zrzeszonych zawodniczek oraz zawodników. Liczba osób trenujących w Akademii to prawie 180 osób! Składa się na to 7 grup treningowych w podziale na kolejne pod grupy podczas treningów. Liczba Trenerów, która do czerwca pracowała w Akademii to 10 osób.

W trakcie sezonu na stale wprowadziliśmy do naszego programy szkoleniowego zajecia indywidualne z cyklu Top Talent oraz Talent Bramkarski. Zajęcia są przeznaczone do wyróżniających się piłkarzy w danych rocznikach. Treningi w małych grupach maja na celu rozwój indywidualny jednostek, które spełniają określane kryteria programu.

W mijającym sezonie braliśmy udział w programach z zakresu dofinansowania. Przygotowaliśmy bieg rodzinny El-Runner, który cieszy się olbrzymią popularnością i wspólnie z Lasami Państwowymi zrobiliśmy imprezę dla całych rodzin łącząc sport i integrację. Ponadto otrzymaliśmy dofinansowanie z programu Klub za które kupimy niezbędny sprzęt taki jak nowe piłki dla grup Młodzik, Trampkarz oraz trenażery.

Jako Akademia dziękujemy naszym sponsorom, którzy mocno wspierają nas w naszym rozwoju oraz w budowie boiska. Podziękowania dla firm:

- Falco Mazurkiewicz i Wspólnicy

- Kram

- WGN Elbląg

Podczas minonego sezonu wysłaliśmy dwa turnusy zawodników na obóz letni. Byliśmy że starszą grupa w Tucholi z młodszymi zawodnikami w Nowej Wsi Przywidzkiej.

Braliśmy udział w rozgrywkach WMZPN w których nasze drużyny pokazały się z bardzo dobrej strony. W drugiej części sezonu występowaliśmy w Ekstraklasie Młodzik D1 w większości zespołu młodszym rocznikiem, grając jak równy z bardzo silnymi drużynami. Młodzik D2 przystąpił również w starszej grupie. Chłopcy 2012 rywalizowali że starszymi kolegami. Młodzik D1 miał swoją drużynę jeszcze w 2 lidze, kontynuując swoją przygodę w tej kategorii. Poza tym rozegraliśmy wiele turniejów halowych, gdzie wygrywaliśm

y turnieje lub zajmowaliśmy miejsca na podium. Drużyny zimą występowały również w turnieju Gdańskim Joma Five Cup a zespół z rocznika 2016 zajął 2 miejsce. Grupa Inter wystąpiła w turnieju międzynarodowym w Grodzisku Mazowieckim zajmując wysokie 6 miejsce na 40 drużyn biorących udział. Liczne sukcesy sportowe oraz organizacyjne pozwoliło nam na wzrost marki El-Futbol, która jest coraz mocniej rozpoznawalna w północnej części Polski.

Najważniejsze plany na przyszły sezon to otwarcie obiektu Akademii, zwiększenie jakości, rozwój indywidualny zawodników oraz ubieganie się o certyfikacje PZPN.

Dziękujemy za obecny sezon i liczymy na równie udany przyszły. Podziękowania kierujemy do sponsorów, osób wspierających Akademię, rodziców oraz dzieci.

Razem tworzymy projekt!