zostań piłkarzem el-futbol zapisy
aktualności
Podsumowanie sezonu 2021/2022 - Grupa Inter
Podsumowanie sezonu 2021/2022 - Grupa Inter data dodania: 16.07.2022

Czas na podsumowanie grupy Inter - rocznik 2010/2011. Dumnie reprezentująca naszą akademie z licznymi sukcesami w rozmaitych turniejach.

Chłopcy w tej grupie są bardzo ważną drużyną reprezentującą miasto Elbląg.

Podsumowanie Trener Grzesiek:

"Sezon, który zakończyliśmy w czerwcu uważam za niezwykle udany. To był najlepszy rok w akademii oraz grupy Inter. Najlepszym świadectwem na moje słowa są sukcesy jakie osiągnęliśmy przez ten czas. Uczestniczyliśmy w lidze Młodzik w których zajęliśmy dwukrotnie 3 miejsce. W tym przed ostatnią kolejką byliśmy liderem i pechową porażką z Zatoka Braniewo skończyliśmy lige na trzecim miejscu. Założeniem dla nas była walka o najwyższe cele i jestem w pełni zadowolony.

Następnie należy podkreślić naszą aktywność w turniejach. Uważam, że dzięki imprezom w których uczestniczyliśmy rozwinęliśmy się pod względem piłkarskim i mentalnym. Braliśmy udział w kilkunastu turniejach w tym ogólnopolskich takich jak w Gdańsku na obiektach Gedanii, gdzie wygraliśmy turniej, w Gdańsku Elite Cup, gdzie mierzyliśmy się z najlepszymi klubami w Polsce i nie widzieliśmy dużej różnicy a większość spotkań była wyrównana czy wygrana w turnieju Fundacji Ekstraklasy. Generalnie jesteśmy dumni z tego co osiągnęliśmy, przekłada to się na rozwój naszej drużyny w zakresie indywidualnym oraz drużynowym. Wynik jest ważny, kształtuje mentalność zawodników. Natomiast wynik ma być pochodną ciężkiej pracy, a nie celem krótkoterminowym. Dla mnie jako trenera najważniejsze jest to, aby moi piłkarze maksymalnie rozwijali swoje umiejętności. Widzę ciągły progres, widzę, że potrafimy przekładać założenia treningowe oraz przedmeczowe.

Wiem doskonale, że mając boisko wymiarowe, bądź mając możliwość korzystania z obiektów miasta bylibyśmy jeszcze lepiej zorganizowani. Niestety traktowanie piłki w Elblągu jest mocno "po macoszemu" na czym cierpią dzieci z telentem i pasją. Myślę, że sport dzieci powinien być traktowany równo, dzieci nie można dzielić na lepsze i gorsze. To nie walka na polu seniorskim o różne wpływy. Powinniśmy w mieście Elbląg dążyć do tego, aby każdy miał szansę rozwijać się w równych warunkach, aby w przyszłości zbudować silny klub piłkarski. Jako akademia nie poddajemy się i robimy wszystko co w naszej mocy, aby poprawić warunki.

W przyszłym sezonie poza kwestiami techniczno-taktyczno- motorycznymi, chciałbym mocny nacisk położyć na rozwój mentalny drużyny i zawodników. Wiem, że tu mamy jeszcze duże pole poprawy. Pilka obecnie rozwija się dynamicznie. Obecnie 12 latek jest coraz bardziej świadomy tego co chce robić w przyszłości, pracuje indywidualnie i maksymalnie wykorzystuje czas na treningu. Nadal celem długoterminowym akademii jest gra naszych piłkarzy w kadrze polski, ekstraklasie lub możliwe jak najwyższym szczeblu rozgrywek. Do tych marzeń dążymy wspólnie, mocno zdeterminowani. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy równie lub bardziej zadowoleni."