zostań piłkarzem el-futbol zapisy
aktualności
Podsumowanie sezonu w grupie Liverpool
Podsumowanie sezonu w grupie Liverpool data dodania: 15.07.2021

Podsumowanie sezonu 20/21 w Akademii Młodego Piłkarza El-Futbol Elbląg Rozpoczynamy od naszej najmłodszej grup Liverpool.

Trenerami prowadzącymi grupę są Trenerzy Daniel Stryjewski oraz Wojciech Nazimek. 

Obecnie grupa Liverpool (dzieci rocznik 2016,2015) liczy 25 osób. 

Poprosiliśmy o komentarz odnośnie sezonu i realizacji systemu szkolenia Trenera Daniela:

" Sezon 20/21 w wykonaniu naszej grupy Liverpool oceniam bardzo pozytywnie, nie można powiedzieć, że był on łatwy, bo nie był (M.in covid). To jak sprawnie poradziliśmy sobie z tymi trudnościami, pokazuje jak profesjonalnie działa nasz klub.

Wielkie podziękowania za wsparcie funkcjonowania grupy należą się osobom zarządzającym akademią, oraz rodzicom naszych małych piłkarzy na których ja jako trener zawsze mogłem liczyć. Myślę, że udało nam się zbudować bardzo fajny kolektyw wewnątrz grupy. Chłopcy bardzo się polubili, to zżycie widać podczas treningów. Bardzo chętnie dopingują sobie nawzajem, wsparcie widać na każdym naszym treningu. Nie ma mowy o sytuacjach konfliktowych.

Jestem bardzo zbudowany tym, że udało nam się jako trenerom zaszczepić najmłodszym pasję do sportu. Przez cały sezon nie było problemów z frekwencją. Bardzo mnie cieszy również fakt, że nie zdarzyło się, aby ktoś zrezygnował po pierwszym treningu, tak właśnie tworzyła się nasza grupa. Początkowo przez pierwszy miesiąc było to 7-8 chłopców. Sukcesywnie dołączali do nas kolejni zawodnicy. Przed fuzją z ,,AP PIEKARCZYK” grupa Liverpool liczyła 15 chłopców. Teraz trenuję pod naszym okiem lekko ponad 20 chłopców.

W trakcie sezonu część naszych wyróżniających się zawodników zasiliła starszą grupę ,,Monaco”. To niesamowite jak wielkie postępy piłkarskie w bardzo krótkim czasie zrobili chłopcy, pękam z dumy, że mogę być trenerem tak zdeterminowanych maluchów, dających z siebie 100% na każdym treningu, przy każdym ćwiczeniu.

Ciężka praca całej grupy przyniosła nam efekty. Na pierwszym naszym turnieju skrzatów, chłopcy zajęli bardzo wysokie miejsce i podobno do dziś śpią z medalami. Do klubowej galerii trafił pierwszy przez nas zdobyty puchar. Nasz zawodnik zdobył również tytuł króla strzelców w całym turnieju. Warto zauważyć, że było to nasze przetarcie jeśli chodzi o rywalizację. Misja wykonana została zatem znakomicie. Oczywiście wyniki na tym etapie kompletnie odchodzą na drugi plan, ale to osiągnięcie pozytywnie zweryfikowało model szkoleniowy naszej akademii.


Myślę, że wszyscy nie możemy doczekać się już rozpoczęcia sezonu. Sezonu w którym mam nadzieje nie zabraknie rozgrywek. Motywacja do dalszej pracy jest.

Życzę sobie i zawodnikom jeszcze więcej radości z każdego treningu. Po wznowieniu zajęć będziemy pracować nad takimi elementami jak : koordynacja, rozumienie gry, koncentracja oraz gra 1vs1, ponieważ te aspekty stanowią bazę do dalszego rozwoju zawodników. Forma treningów nie zmieni się, dalej wszystko odbywać się będzie w przyjemnej dla dzieci formie gier, zabaw i opowieści ruchowych z elementami rywalizacji.

Pozdrawiam bardzo gorąco wszystkich zawodników, wraz z rodzicami, życzę udanych wakacji i do zobaczenia w sierpniu."