zostań piłkarzem el-futbol zapisy
aktualności
Podsumowanie oraz powitanie roku okiem AMP!
Podsumowanie oraz powitanie roku okiem AMP! data dodania: 06.01.2019

Wraz z początkiem nowego roku przychodzi czas podsumowań, przedstawienia nowych wizji do działania, aby podnieść jakość oferowanych przez nas usług.

  • AMP EL-FUTBOL ELBLĄG!

We wrześniu 2018 roku powołaliśmy do życia nowe stowarzyszenie Akademia Młodego Piłkarza El-Futbol Elbląg. Patrząc obiektywnie był to całkowity strzał w „okienko”, parafrazując piłkarskie powiedzenie.

Biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności, nowe doświadczenia i pracę jaką trzeba było poświęcić na dobre funkcjonowanie akademii, uważamy, że w większości spraw mamy opanowane.

W natłoku spraw, nie przeprowadziliśmy „wrześniowej kampanii reklamowej”, postanowiliśmy bazować na osobach, które wcześniej nam zaufały i zbudować mocny fundament pod zimową rekrutacje. Dziś możemy powiedzieć, że jesteśmy przygotowani i bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą przeżyć misje elFutbol.

Obecnie w akademii znajduje się 76 dzieci w wieku od 4-12 lat w podziale na pięć grup treningowych. Naszym celem jest powiększenie osób chętnych przez wprowadzenie okresu naborowego.

  • PRACA, PRACA, PRACA… czyli ROZWÓJ AKADEMII.

Dążąc do nowych, lepszych zmian naszą myślą przewodnią było podwyższenie jakości z korzystanych usług oraz ciągły rozwój naszej akademii. Pierwszym krokiem było zoptymalizowanie grup oraz przekształcenie grupy Napoli, którą obecnie tworzą dzieci z rocznika 11/12. Grupy są dostosowane do wieku zawodników oraz poziomu zaawansowania (co wiąże się przede wszystkim ze stażem jakie dziecko posiada w naszej akademii).

Ważnym aspektem w naszych wrześniowo-październikowych działaniach było zapewnienie bardzo dobrych jakościowo obiektów sportowych na okres zimowy i to udało się wykonać. Lokalizacje z dobrym dostępem komunikacyjnym, wysokiej jakości obiekty i zaplecze sanitarne.

Powołaliśmy do życia nowy Fan Page na Facebook, który ma bardzo dobre statystki, reakcje i oglądalność za co dziękujemy! Zachęcamy Państwa, aby udostępniać nasze posty i zapraszać swoich znajomych, aby oni też mogli widzieć jak rozwijają się dzieci w akademii i jaka to dla nich wielka radość.

Kolejną nowością była strona internetowa, która do końca poprzedniego roku była jeszcze w fazie testów, ale rok 2019 zapoczątkuje nowy rodział, będzie dużo nowości i obiecujemy całą zaktualizować.

Na początku października podpisaliśmy umowę z partnerem technicznym firmą JOMA, reprezentowaną przez Almar Sport. Nasza drużyna ubierana jest przez hiszpańską firmę z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Chcąc zwiększyć jakość zajęć skupiliśmy się na pozyskaniu, utrzymaniu sponsorów. W naszym gronie została Grupa Finansowa ECF, która od początku mocno nas wspiera i na „dzień dobry” zakupiła dla naszych podopiecznych koszulki.

Do naszej grupy dołączył kolejny partner strategiczny Adventure Team Lira Lighting. Dzięki tej umowie dostaliśmy bardzo dużo sprzętu zaczynając od koszulek, kamizelek, piłek kończąc na trenażerach. W naszej grupie sponsorskiej pojawiła się Bajlandia oraz hurtownia Rokal, która współpracuje z nami od dłuższego czasu oraz usługi geodezyjne All-Geo, dzięki której otrzymaliśmy piękne zimowe czapki.

To był nasz punkt wyjściowy, fundament do tego aby budować wspólnie silną akademie piłkarską .

Po spełnieniu naszego planu, możemy śmiało powiedzieć, że pod względem organizacyjnym i jakościowym jesteśmy blisko pierwszego miejsca na rynku elbląskim J

  • ROZWÓJ SPORTOWY

Głównym założeniem akademii jest dostęp dla każdego dziecka bez znaczenia na jakim jest etapie przygody z piłką. Chcemy dać każdemu równą szansę, wszczepić pasję, nauczyć współzawodnictwa oraz współpracy. Dodatkowo mamy ambicje, aby dzieci, które wychodzą z naszej akademii posiadały umiejętności do kontynuowania swojej piłkarskiej przygody.

Jednym z pomysłów na podniesienie jakości było podpisanie prestiżowej umowy z klubem piłkarskim Arka Gdynia. W dużym skrócie: Dla Trenerów pole do nauki, obserwacji Trenerów pracujących w klubie z ekstraklasy. Dla dzieci świetna okazja do spełniania marzeń i kontynuowania przygody w klubie z ekstraklasy!

Współpraca ta ma same zalety począwszy od położenia geograficznego względem Elbląga po doskonałe funkcjonowanie klubu z Gdyni względem młodych piłkarzy. Mocno liczymy, że w przyszłości nasi zawodnicy będą spełniać swoje marzenia!

Jesteśmy również członkiem oraz klubem sportowym w Warmińsko-Mazurskim Związku Piłki Nożnej.

  • POCHWAŁY, SUKCESY PIŁKARSKIE

W tym sezonie wystartowaliśmy w ligach WMZPN Orlika oraz Żaka. Zespół Orlika (grupa Bayern) zajął w swojej grupie 3 miejsce, co uważamy za dobry wynik, ponieważ byliśmy blisko czołówki i większość z naszych zawodników jest z nami stosunkowo krótko w porównaniu do przeciwników.

W lidze Żak (grupa Inter) nasza drużyna awansowała do finałów i na wiosnę będziemy mierzyć się z najlepszymi zespołami. Eliminacje chłopcy przeszli jak burza nie przegrywając meczu. W półfinałach przegraliśmy tylko z Polonią Pasłęk zajmują drugie miejsce, które gwarantuje grę w finałach!

Poza tym tuż przed końcem roku zajęliśmy m.in. 3 miejsce na turnieju w Pasłęku rocznik 2010 (graliśmy zespołem 10/11).

Niewątpliwie to duże sukcesy, które cieszą nie tylko trenerów, ale i rodziców, którzy widzą po czasie jaki postęp w rozwoju wykonały dzieci.

Do sztabu szkoleniowego dołączył Trener Bartosz Śmigielski (grupa Monaco), który ma niezbędne doświadczenie piłkarskie i trenerskie do prowadzenia zajęć. Obecnie ma zajęcia z naszą najmłodszą grupą.

A to nie koniec niespodzianek… J

  • PLANY 2019

Nowy rok przynosi nowe pomysły oraz nowe cele do zrealizowania, postaramy się w skrócie przedstawić kilka z naszych nowych pomysłów.

  • SZKOLENIE:

Trener Bramkarzy- możemy to oficjalnie potwierdzić, na naszym pokładzie witamy Patryka Kaczyńskiego, który będzie specjalizował się w treningu bramkarskim oraz będzie asystentem Trenerów. Patryk to młoda, dynamiczna osoba, która podniesie jakość naszych treningów i wprowadzi coś „ekstra” do  naszej oferty treningowej.

elFutbolowe przedszkole- to kolejna inicjatywa, która ruszy z początkiem lutego. Będziemy prowadzić zajęcia w przedszkolu na które zgłosiło się ponad 60 dzieci! Nowy cykl, który chcemy wypromować i zachęcić do współpracy kolejne przedszkola.

Trenuj z nami- To całkowicie nowy cykl na stronie, gdzie nasi Trenerzy będą publikować filmy szkoleniowe dla zawodników, którzy będą mogli się szkolić również we własnym zakresie. Przeprowadzając treningi indywidualne „on-line”.

Turnieje i sparingi- w okresie zimowym zaplanowanych mamy jeszcze co najmniej 5 turniejów w różnych kategoriach wiekowych, będziemy informować na bieżąco.

 

  • Organizacyjne:

#misjaElFutbol, czyli pierwsze oficjalne nabory do akademii- Wraz z początkiem roku chcemy powiększać naszą liczbę piłkarzy, mamy wszystko co niezbędne, aby przyciągnąć kolejne osoby a w dalszej fazie tworzyć kolejne grupy treningowe.

Ulotki wydrukowane czekają aż zaczniemy je rozdawać… oczywiście jeżeli będziecie chcieli nam pomóc to bardzo nas to ucieszy, każda pomoc jest na wagę złota J

Rozwój strony i Fan Page FB- Tak jak wcześniej wspominaliśmy, strona internetowa już jest w pełni gotowa. Uzupełniona zostanie m.in kadra zawodnicza i trenerska oraz nowości takie jak „Trenuj z nami”.

Jeżeli myślimy o FB chcemy podtrzymać tą tendencje, bo widzimy bardzo dużo pozytywnych reakcji. Z nowości na pewno będziemy mieli konkursy, więcej filmów oraz relacji z zajęć.

TatuśCup- Nowy pomysł na wspólną integracje. Raz w miesiącu będą odbywały się rozgrywki Tatusiów z różnych grup treningowych tj. Monaco, Napoli, Atletico, Inter, Bayern. Szykujcie już składy, bo w najbliższych dniach ogłaszamy oficjalnie turniej. Na pewno będzie dużo radości, ale również postaramy się o nagrody dla uczestników.

Festyn- Za sobą mamy dwa i na pewno w tym roku coś dla Was wymyślimy… J

Podsumowując dziękujemy rodzicom, dzieciom za zaufanie i chęć współpracy z nami. Mamy cel, aby każde zajęcia i każdy dzień w akademii był coraz lepszy. Mamy nadzieje, że ten rok okaże się lepszy od poprzedniego J

Ps. Tworzymy nabory, zachęcajcie znajomych, przekazujcie nasze ulotki, które są u Trenerów. Wasza pomoc jest dla nas niezbędna do powiększania rodziny EL-FUTBOL.

                                                                                                                           Grzegorz Żak, Martin Strach