zostań piłkarzem el-futbol zapisy
aktualności
Podsumowanie sezonu 2021/2022 - Grupa Monaco
Podsumowanie sezonu 2021/2022 - Grupa Monaco data dodania: 15.07.2022

Czas na podsumowanie w grupie Monaco, czyli zawodnicy urodzeni w roku 2013.

Świetnie zorganizowana grupa dowodzona przez Trenera Arka Ziółkowskiego oraz Arka Woźniakowskiego. Zespół z bardzo dużym potencjałem i chęcią rozwóju.

Trener Arek Ziółkowski podsumował sezon:

" Rocznik 2013 w tym roku zakończył w czerwcu rozgrywki w formule ŻAKA (5x5) i od rundy jesiennej rozpoczniemy rywalizację w kategorii ORLIK (7x7). Pracujemy z przygotowaniami do gry w ORLIKU od dłuższego czasu więc z przeskokiem na większe boisko nie będzie stanowiło problemu.

Grupa jest dość duża i liczy 27 zawodników. Co jakiś czas zgłaszają się nowi chętni, aby spróbować swoich sił w klubie. Nie wszystkim udaje się utrzymać z uwagi na konieczność systematyczności, ale także rozminięcie wyobrażeń z rzeczywistymi realiami treningu.

Współpracuję z grupą i trenerem Arkiem Woźniakowskim rozpocząłem od października. W tym miejscu serdeczne podziękowania dla trenera Bartka Śmigielskiego za wkład w rozwój sportowy chłopców. Uważam, że grupa posiada dość duży potencjał i ciekawe perspektywy. Imponuje przede wszystkim chęć do pracy i zaangażowanie na zajęciach. To komfort dla trenera kiedy koncentruje się na korekcie błędów i nie musi zbyt wiele czasu poświęcać na motywację do zwiększonego wysiłku.

Sportowo niezmiennie od początku skupiamy się na rozwijaniu indywidualnych umiejętności technicznych i stymulowaniu kreatywności w grze. Zachęcamy do podejmowania ryzyka w pojedynkach indywidualnych i podejmowania decyzji w rozwiązywaniu sytuacji boiskowych z piłką i co ważniejsze bez piłki. Progres chłopców jest zauważalny. I choć rozwijają się w różnym tempie, co jest naturalne cieszy fakt stałego postępu.

Nie będę oceniał wyników sportowych bo to w tym wieku zawodników nie jest dla trenera zbyt istotne. Oczywiście chłopcy zawsze chcieliby wygrywać i czasami zdarzają przykre przegrane, lecz bardziej niż wynik interesuje nas jednak obraz gry. Jak zachowujemy się w sytuacjach komfortowych, jak reagujemy kiedy tracimy kontrolę nad meczem. Oceniamy wykorzystywanie indywidualnych umiejętności w kontakcie z rywalem, cechy wolicjonalne, odwagę w podejmowaniu decyzji. Nawet tych nieoczywistych.

Reasumując bardzo dobre pierwsze 9 miesięcy i z niecierpliwością czekamy na rundę jesienną poprzedzoną letni obozem."