zostań piłkarzem el-futbol zapisy
aktualności
Podsumowanie sezonu 2021/2022 - Grupa Arsenal
Podsumowanie sezonu 2021/2022 - Grupa Arsenal data dodania: 13.07.2022

Czas na podsumowanie sezonu grupy Arsenal, czyli zawodników z rocznika 2010/2011.

Grupa, która prężnie się rozwija, podziękowania dla Trenerów Jarka i Szymona, którzy zrobili bardzo dobrą pracę.

Podusmowanie Trenera Jarka:

"Podsumowując sezon, zacząłbym od początku kiedy przyszedłem z grupy NAPOLI (asystent trenera) do grupy ARSENAL jako pierwszy trener. Przechodząc w grudniu 2021roku czekało mnie bardzo duże wyzwanie, nowi chłopcy, niezdyscyplinowana grupa, która wymagała dużej uwagi. Od tego zaczęliśmy, wprowadzania porządku w drużynie, z treningu na trening było widać u chłopców już inne podejście i chęć do pracy. W styczniu podjęliśmy się turnieju halowego w Kwidzynie, nie zakończył się sukcesem, ale pokazało to ile ciężkiej pracy nas czeka. Pierwszy turniej z grupą pokazał mi kto na jakim jest poziomie i nad czym mamy najwięcej pracować, zaczęliśmy od podstaw. Treningi motoryczne, technika ogólna i specjalna oraz dużo grania. Kolejnym sprawdzianem już po wyjściu na boisko była drużyna EL Futbol grupa Napoli rok młodsza ( także przegrany sparing ). Wtedy zaczęliśmy trenować na boisku i przygotowywać się do ligi. Z każdym treningiem było widać zaangażowanie i chęć do pracy. Mam dużo determinacji, aby rozwinąć chłopców. Wiemy na czym musimy się skupić, aby zrobić kolejny krok.

Kolejne treningi, kolejne mecze kontrolne z Olimpią Elbląg coraz lepiej wyglądały, zaczęliśmy grać w piłkę i momentami nawet dominować na boisku co przekładało się na zdobyte bramki. Ligę zaczynaliśmy nie pewnie, nie wiedzieliśmy co nas czeka ze strony rywali, okazuje się że to co trenowaliśmy przez cały okres przygotowawczy przekładamy na grę na boisku i wygląda to całkiem inaczej niż rozpoczynaliśmy okres. Pierwsze mecze w lidze zremisowaliśmy z Concordią Elbląg i Gronowem Elbląskim . Na koniec ligi pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony i udowadniając dobrze przepracowane pół roku wygrywamy pierwszym zespołem z Concordią Elbląg, a drugim remisujemy. Podsumowując sezon zrobiliśmy bardzo duży krok w przód, co przełożyło się na grę i postawę na boisku. Aktualnie chłopcy sa w trakcie regeneracji i okresu wakacyjnego, ale od sierpnia zaczynamy trenować jeszcze mocniej aby być jeszcze lepiej przygotowanym w lidze wyżej. Pierwszy tydzień trenujemy w Elblągu co najmniej 3 razy w tygodniu, w drugim tygodniu sierpnia z grupą INTER z częścią zawodników udamy się na obóz przygotowawczy do Tucholi. W trakcie trwania obozu będziemy trenować 2-3 razy dziennie aby być dobrze przygotowanym do ligi.

Plany i założenia na nowy sezon ? Myślę że mamy, na pewno chcemy pokazać się w lidze z jak najlepszej strony, i w zależności od możliwości udać się na kilka turniejów. Dużo pracy także zawdzięczam drugiemu trenerowi, dzięki któremu udało się tak odbudować drużynę."