zostań piłkarzem el-futbol zapisy
aktualności
Podsumowanie sezonu w grupie Monaco!
Podsumowanie sezonu w grupie Monaco! data dodania: 21.07.2021

Czas na podsumowanie sezonu w grupie Monaco- zawodnicy rocznik 2013/2014.

Grupa liczy 30 osób i jest podzielona na dwie, aby zwiekszosc efektywność treningów. Zawodnicy robia olbrzymie postępy. Uczestniczymy w lidze wojewódzkiej, której świetnie się prezentujemy. Odbywamy liczne turnieje z sukcesami M.in 2 miejsce w Morągu, 3 miejsce Gdańsk, 4 miejsce Gdańsk.

Trenerzy prowwadzacy grupe Bartosz Śmigielski oraz Arkadiusz Woźniakowski.

Komentarz Trenera Bartka:

"Przede wszystkim cieszy nas stały rozwój naszych podopiecznych. Ciągłe rozwijanie umiejętności, co widać gołym okiem na turniejach. W tym roku udało nam się zdobyć kilka medali na halowych turniejach, z czego się bardzo cieszymy. Startowaliśmy również w lidze na boiskach trawiastych, zbieramy doświadczenie dzięki grze z różnymi zespołami z naszego województwa. Możemy się porównać do innych akademii i na ich tle wyglądamy bardzo dobrze. Pod względem treningów w tym sezonie stawialiśmy na technikę prowadzenia pilki, strzału, rozwijaliśmy koordynację. Wprowadzaliśmy dużo małych gier, dzięki czemu chlopcy rozwijali intelligence oraz umiejętności dryblingu. Myślę, że najważniejszym wyznacznikiem tego sezonu jest uśmiech i zadowolenie naszych podopiecznych z każdego treningu, meczu ligowego czy wyjazdu na turniej."

Komentarz Trenra Arka:

"

Podczas treningów w minionym sezonie najbardziej skupiałem się nad rozwojem indywidualnych umiejętności piłkarskich każdego zawodnika oraz nad wzmacnianiem motoryki (szybkości, zwinności i wytrzymałości).

Dla tej grupy wiekowej najważniejszy jest czysto piłkarski rozwój indywidualny, ale również dyscyplina i rozwój mentalny, aby każdy z chłopców dobrze czuł się w grupie.

Kluczowe jest to, aby każdy miał poczucie odpowiedzialności za drużynę i czuł się jej członkiem nie tylko podczas meczów i turniejów, ale także podczas treningów. Osobisty sukces i progres umiejętności powinien być najważniejszy, ale to dzięki grze zespołowej uczymy chłopców, że na sukces pracuje cała drużyna. Mając to na uwadze duży nacisk kładłem również na dyscyplinę podczas zajęć. Jest to bardzo ważne dla efektywności treningu, bezpieczeństwa chłopców jak i rozwoju cech interpersonalnych. Według mnie trener powinien dobrze dogadywać się z młodymi piłkarzami, ale wtedy kiedy trzeba również być stanowczym i wymagać, aby wszyscy przestrzegali wyznaczonych reguł.

W nowym sezonie chciałbym skupić się na kontynuowaniu, poszerzaniu i utrwalaniu zdobytych podstawowych umiejętności piłkarskich (drybling, kontrola i czucie piłki, precyzja i technika strzału, przyjęcie podania i dokładne odegranie, gra na 1/2 kontakty), a także wprowadzaniu coraz większej ilości ćwiczeń, które pozwolą swobodniej czuć się na boisku podczas gierek rozwijających inteligencję piłkarską i czytanie gry.

Od września chciałbym również większy nacisk położyć na trenowanie zdolności motorycznych (dodatkowe treningi motoryczne) oraz bardziej uświadamiać chłopców na temat zdrowego trybu życia (ruch, nawadnianie, zakaz słodkich napojów, chipsów, ciastek, żelków itp. na wyjazdach turniejowych). Chciałbym też kontynuować konkurs żonglerki i tym samym motywować chłopców do pracy nad umiejętnościami technicznymi. W programie mamy również cykliczne testy sprawnościowe, dzięki którym będziemy mogli obserwować zarówno rozwój umiejętności technicznych jak i motoryki.

Na koniec chciałbym jeszcze raz serdecznie podziękować chłopcom za miniony sezon. Mam nadzieję, że treningi będą odbywały się normalnie i bez żadnych utrudnień rozpoczniemy nowy sezon. Do zobaczenia. Pozdrawiam. Arek"