zostań piłkarzem el-futbol zapisy
aktualności
Podsumowanie roku 2020 okiem akademii!
Podsumowanie roku 2020 okiem akademii! data dodania: 06.01.2021

Wiele osób odetchnęło z ulgą, że rok 2020 za nami. Niestety ten okres ciężki był dla wszystkich, ale sporo pozytywnych emocji wydarzyło się w naszej społeczności. Przypomnimy Państwu co wydarzyło się w akademii, jak wygląda funkcjnowanie, jakie są plany na przyszłość- zapraszamy do lektury.

TURNIEJ EL-FUTBOL CUP SKRZAT 2020 im. Grupy Finansowej ECF

Zaczynamy z wielkim hukiem. W roku 2020 odbył się pierwszy w historii naszej akademi turniej, gdzie byliśmy organizatorem. Kategoria wiekowa Skrzat. W turnieju wzięło udział 10 drużyn z dwóch województw Warmińsko Mazurskiego oraz Pomorskiego. Turniej rozegrany na świetnej hali MOS przy ul. Kościuszki. Profesjonalna obsługa spikera, fotograf, video, sędziowie z ramienia Wmzpn, opieka medyczna, catering oraz słodkie stoły.

Opieka sponsora, naszego partnera strategicznego Grupę Finansową ECF. Wszystko było dopięte na ostatni guzik. 

Co na to goście ? Wszyscy pochlebnie wypowiadali się o organizacji, która stała na najwyższym poziomie. Każdy zespół wyjechał z dużą ilością nagród. Były wyróżnienia indywidualne. Najbardziej cieszy to, że dużo zespołów prosiło o kontakt w przyszłym roku jak będziemy kontynuować zawody.

Tu małe przypomnienie i relacja wideo z turnieju:

https://www.youtube.com/watch?v=OZ8-qbbtWCw

Tydzień później był przewidziany turniej ŻAK, ale... przyszła pandemia.

TRENINGI INDYWIDUALNE Z EL-FUTBOL

Pandemia nam nie strzaszna. Zamknięte obiekty, brak możliwości prowadzenia zajęć. Szybko podjęliśmy inicjatywę i wprowadzilśmy treningi ONLINE. To przedsięwzięcie okazało się strzałem w dziesiątke. Dostaliśmy wiele informacji, że nasi piłkarze ćwiczą w domu z El-Futbol i mieliśmy pewność, że nadal posiadają zapał i pasję- wrócimy z podwójną mocą.

Na naszym kanale YT wszystkie treningi:

https://www.youtube.com/channel/UCtUDGIFuAPWFhA3xdGNbqmA/videos

Warto dodać, że otworzyliśmy nową platformę na Youtube, dopiero rozwijamy- koniecznie Subskrybuj!

Umowa o współpracy z ZKS Olimpią Elbląg!

Zostaliśmy zaproszeni do współpracy z ZKS Olimpią Elbląg, którą chętnie podjęliśmy, ponieważ jest to klub bliski naszym sercom, ale w tym momencie działaliśmy rozumem. Została nam przedstawiona świetna ścieżka do wspólnego budowania elbląskiego sportu. Przedstawiciele Olimpii zaproponowali nam korzystną umowę, na której korzysta każda ze stron, nie wymuszając presjii na akademii. 

Więcej:

http://el-futbol.pl/informacje/58

Obóz letni Trenuj z Pasją Sztutowo 2020!

Drugi nasz obóz jest już przeszłością. Latem sytuacja pandemiczna poprawiła się na tyle, że można było prowadzić treningi oraz organizować obóz. Pomimo ciężkiej sytuacji na rynku udało nam się przeprowadzić oboz, na który wybrało się 32 chłopców, co było dużym wydarzeniem. 

Obóz odbył się w obiekcie Promyk, który dysponuje własnym Orlikiem, basenem- przygotowaliśmy się w świetnych warunkach. Dodatkowo każdego dnia Melexami jeździliśmy na trneingi do Stegny. Boisko w Stegnie jest na najwyższym poziomie. Treningi w tych warunkach było czystą przyjemnością. 

Na obozie pożegnaliśmy się z grupą Bayern - część zawodników rocznik 2010 przeszła do grupy Inter, natomiast pozostali odeszli za akademii. To była nasza pierwsza grupa, która nie była aż tak liczna, aby zgłosić się do kolejnych rozgrywek.

Pierwsze transfery

Dwóch podopiecznych Trenera Martina z grupy Bayern trafiło w myśl współpracy z Olimpią do tego klubu.

Bartek Kłoczko rocznik 2009- trafił pod skrzydła Trenerów A. Ziółkowski oraz T. Gapski. Bartek uczestniczy w lidze młodzik. Dobrze wkomponował się w zespół i ma dobrą pozycje w drużynie.

Kacper Tyszka rocznik 2008 - trafił pod skrzydła Trenera K. Wasilewskiego. Kacper był wyróżniającą się postacią w El-Futbol, więc wiedzieliśmy, że to będzie wartość dodana dla każdego zespołu. Obecnie jest podstawowym graczem Olimpii 2008.

Treningi indywiudalne z El-Futbol

W okresie treningów na dworzu wprowadziliśmy nowość Treningi Indywidualne z El-Futbol, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Nasi Trenerzy współpracowali z zawodnikami indywidualnie, co pozwala zwracać uwagę na wszystkie szczegóły. Takie treningi zdecydowanie pozwalają rozwijać umiejętności zawodników. Na pewno wejdą na stałe do grafiku zajęć.

Sukcesy, sukcesy...

Grupa Inter, czyli najpierw nasze Żaki później Orliki. W pierwszej częsci roku wygrany turniej halowy Concordia Cup w którym brało udział 16 zespołów! Niestety wiosną liga się nie odbyła.

Jesienią w zmaganiach ligowych Orlik grupa niebieska zajęliśmy wysokie drugie miejsce, przez co awansowaliśmy do ligii zielonej. Przypomnijmy, że zespół w większości zbudowany jest z zawodników 2011 roku.

Grupa Napoli w finałach zajęła wysokie piąte miejsce. Ten zespół został zbudowany od podstaw i widać ich ciągły postęp.

Grupa Monaco wzięła udział w El-Futbol Cup pokazując się ze świetnej strony. Rywalizowaliśmy równiez jako zespół młodszy w lidze ŻAK. Odpadliśmy dopiero w półfinale. 

Opis finałów ligi Żak i Orlik

http://el-futbol.pl/informacje/66

Grupy w El-Futbol

Na początku trzeba wspomnieć o nowej grupie naborowej Liverpool. Tworzą ją chłopcy 2015/2016. To nowość w naszej akademii. Niestety pandemia nie pomogła nam w kształtowaniu grupy i regularności. Natomiast mamy bazę zawodników, którzy wykazują już w tym momencie wielki potencjał. Trwa ciągły nabór i trzymamy mocno kciuki za dalszy rozwój. Trener Daniel Stryjewski, Asystent Trenera Damian Fudala.

Monaco to grupa chłopców 2013/2014 bardzo dobre liczby, bo grupa liczy 19 osób. Ciągła poprawa i rozwój zawodników jest bardzo widoczna. Trener prowadzący Bartosz Śmigielski Asystent Bartosz Szymanowski.

Napoli kolejna liczna grupa obecnie powyżej 20 osób. Bardzo dobra organizacja grupy, zespół z olbrzymim potencjałem. Zawodnicy z rocznika 2012. Trener Martin Strach.

Inter najstarsza grupa w El-Futbol 2010/2011. Grupa liczy ponad 20 osób. Od kilku lat grupa świetnie reprezentująca naszą akademie na turniejach oraz bardzo ze sobą zżyta. Warto wspomnieć, że dwóch zawodników z rocznika 2011 Kacper Wesołowski oraz Hubert Sartanowicz to kadrowicze Polski u10 PSS. Trener Grzegorz Żak.

Nowy partner Strategiczny #CzescFalco

Do naszej rodziny El-Futbol dołączyła nowa firma, która mocno nas wspiera i została partnerem strategicznym akademii firma FALCO. Dzięki naszej współpracy zawodnicy dostali piękne, nowe koszulki treningowe, natomiast akademia zyskała kolejny nowy sprzęt treningowy. 

Więcej:

http://el-futbol.pl/informacje/67

Sponsorzy

Ci bez których byłoby bardzo ciężko, czyli nasi sponsorzy, którzy w 2020 roku znów nam pomagali.

Grupa Finansowa ECF - firma, która jest z nami od początku, która jest zawsze z boku jeżeli chodzi chwalenie a są po prostu niezastąpieni. To wspólnie z ECF zrobiliśmy wielkie święto, czyli turniej Skrzata. To ECF mocno w nas zainwestował przed wyjazdem na obóz. Dzięki takim ludziom rozwój piłki nożnej dla dzieci jest dużo bardziej efektywny.

Falco- nasz nowy partner strategiczny, który również angażuje się po cichu i jest zawsze do naszej dyspozycji.

Kingdom Elbląg- Uwielbiamy takie informacje, firma sama wyszła z inicjatywą, że kupi dla naszej akademii najwyższej jakości piłki marki Adidas. 

http://el-futbol.pl/informacje/61

Hurtownia Rokal- jak zawsze wielkie wsparcie zabawek na obóz. Dla nas możliwość przygotowania konkursów, gdzie nasi adepci wygrywali wspaniałe nagrody.

Funkcjonowanie

Obecnie w Akademii są 4 grupy treningowe w zależności od kategorii wiekowej. Prowadzimy nabory do grupy Liverpool 2015/2016 oraz nabory uzupełniające roczniki 2013/2014.

Zawodnicy akademii jak i klub jest zgłoszony w strukturach WMZPN.

Obecnie akademia liczy 4 trenerów prowadzących oraz 2 asystentów.

Przyszłość

Plany na 2021 rok są bardzo obiecujące, natomiast zobaczymy co przyniesie nam kolejny dzień. Wiele z tego niestety powiązana jest z obostrzeniami i sytuacją na świecie. Liczymy, że pandemia minie i będziemy mogli w pełni rozwinąć skrzydła.

Główne cele:

- Rozwój Akademii liczbowo

- Nowe grupy 

- Podnoszenie kwalifikacji Trenerskich 

- Rozwój mediów społecznościowych- jeszcze więcej pozytywnej dawki emocji. 

- Rozwój piłkarski zawodników, nacisk na maksymalnie podnoszenie umiejętności indywidualnych.

- Kanał YT - nagrania z turniejów, meczów, relacje video.

- Integracja El-Futbol

- Turniej El-Futbol Cup

- Utrzymanie bazy sponsorów ...

oraz kilka rzeczy, które lubią ciszę- obiecujemy będzie dobrze... ;-)